Jūsų sveikų namų partneris

Istorija

1901
AB LUX buvo įkurta 1901 m., ji gamino ir pardavinėjo žibalines lempas lauko apšvietimui. Įmonės veikla buvo sėkminga iki 1908-ųjų. Tačiau vėliau, 1912 m. įmonė susidūrė su didele konkurencija iš elektros apšvietimo gamintojų pusės ir jos pardavimai ėmė mažėti. Mėginant prisitaikyti prie šio naujo rinkos spaudimo, AB Lux vadovas C.G. Lindblom pradėjo ieškoti alternatyvių produktų, kuriuos galėtų gaminti ir parduoti.

1912
1912 m. jis tai atrado – kai Axel Wenner-Gren pasibeldė į jo duris su “Model I”, dulkių siurbliu, kurį jis sukūrė su švedų inžinieriaus Sven Carlstedt pagalba. A. Wenner-Gren buvo girdėjęs, kad LUX domisi galimybėmis sukurti dulkių siurblį, kurį galėtų pardavinėti Vokietijoje ir jis buvo įsitikinęs, kad p. Lindblom’ui “Model I” padarys įspūdį. Ir jis nesuklydo, C.G. Lindblom įžvelgė jo galimybes, nors “Model I” tais laikais svėrė 14 kilogramų ir kainavo 350 Švedijos kronų.

A. Wenner-Gren atsinešė ne tik dulkių siurblį, jis taip pat atsinešė ir dešimties metų pardavimų atstovo Vokietijoje patirtį. Gruodžio mėn. jis paprašė išskirtinių “Model I” platintojo teisių Vokietijoje. Jo prašymas buvo patenkintas su sąlyga, kad jis asmeniškai garantuos 500 aparatų metinę apyvartą.

Jis priėmė šį iššūkį ir jam pasisekė. Tuo pat metu jie toliau dirbo su S. Carlstedt, mėgindami sukurti lengvesnį, pigesnį bei efektyvesnį dulkių siurblį – namų buities aparatą, su kuriuo galėtų sukurti pasaulinio lygio pramonę. Ir jam dar kartą pasisekė. Išpildęs pirmojo susitarimo reikalavimą, A. Wenner-Gren sugrįžo į LUX’ą su dulkių siurbliu “Model II”, kuris svėrė tik 9 kilogramus ir kainavo perpus mažiau nei “Model I”. 

Įsitikinęs “Modelio II” pardavimų potencialu, jis mėgino įtikinti LUX’ą gaminti aparatus didesniais kiekiais. Ir dar kartą, jo prašymas buvo išpildytas. Išpildytas su sąlyga, kad A. Wenner-Gren gaus užsakymą 5000 dulkių siurblių –  tai dešimt kartų didesnė metinė apyvarta, nei buvo garantuojama pirmoje sutartyje – tik tuomet LUX investuos į masinę gamybą.

Jis grįžo į Hamburgą pas savo kolegas ir pasiūlė jiems išskirtines teises pardavinėti jo “Lux II” dulkių siurblį Vokietijoje. Sužavėti aparato ir būdami tikri jo pardavimais, jie iš karto užsakė 5000 aparatų.


1913

Visa kita yra LUX istorija. “Lux II” užsakymai pradėjo plaukti ne tik iš Vokietijos, bet ir iš Prancūzinos bei Anglijos. 1913-ųjų rudenį, praėjus vos metams, kai Axel Wenner-Gren susitiko su Sven Carlstedt ir jie pradėjo bendradarbiauti su Lux, verslas taip išaugo, kad Lux’ui tapo sudėtinga pagaminti pakankamai aparatų, kad suspėtų įvykdyti A. Wenner-Gren užsakymus.


1919

1919 metais A. Wenner-Gren iš dulkių siurblių pardavėjo tapo generaliniu direktoriumi. Iki to laiko, jis jau buvo organizavęs LUX dulkių siurblių pardavimus beveik visoje Europoje ir buvo pakelėje siekiant savo tiklso – pasaulinės pramonės sukūrimo.


1920

1920-ųjų pabaigoje jo dulkių siurblių jau buvo galima rasti namų ūkiuose visame pasaulyje. Per metus, dauguma didžiųjų dulkių siurblius pagerinusių dizaino inovacijų, buvo įvestos LUX kompanijos. Beje, vienas iš originalių Lux dulkių siurblių šiuo metu yra eksponuojamas Smithsonian Instituto Cooper-Hewitt Nacionaliniame Dizaino Muziejuje Niujorke. Taigi, neverta stebėtis, kad mes visuomet dirbome su pačiais geriausias dizaineriais ir inžinieriais.1998

Po daugelio sėkmingų metų būnant “Electrolux Group” dalimi, LUX vėl tampa nepriklausoma.

Von der Becke šeima perima “Lux Group” iš “Electrolux”. Yra įkuriama “Lux International” su centrine būstine Šveicarijos Zug mieste.2001
Į rinką išleidžiamas naujasis aparatas LUX 1 kartu su naujuoju Eco 8000 ir naujuoju Turbo Clean modeliais.2004
“Lux International” sėkmingai vykdo nors ir sudėtingą bet svarbų veiklos restruktūrizavimą  Europoje.

2005 - 2010
LUX plečia globalias veiklas pradėdama naujas pardavimų kompanijas daugiau nei 10-tyje naujų rinkų, kurioms priskiriamos Estija, Lietuva, Latvija, Lenkija, Slovakija, Rusija ir Olandija.


2006

Suformuojama „Forbes Lux Group“ – 50 ir 50 jungtinės partnerystės kompanija tarp „Lux International“ ir didžiausios tiesioginių pardavimų kompanijos Indijoje „Eureka Forbes“.2008
Pradedama gaminti nauja pasaulinė inovacija – Lux Aeroguard, revoliucinga oro valymo sistema.


2010

Pradedami gaminti Lux Intelligence™, Lux UNIPROF and Lux Gourmet.  2010-aisiais naujovės vis dar tebėra LUX tradicija.


Šiandien
Pradedami gaminti Lux Intelligence™, Lux UNIPROF and Lux Gourmet.  2010-aisiais naujovės vis dar tebėra LUX tradicija.

Paskaitykite plačiau apie dulkių siurblių istoriją